Основни характеристики
| Отдавана мощност на охлаждане (Мин./Ном./Макс) | 0.9 / 4.50 / 5.1 kW |
| Отдавана мощност на отопление (Мин./Ном./Макс) | 0.8 / 4.50 / 6.8 kW |
| Консумирана мощност на охлаждане (Мин./Ном./Макс) | 0.18 / 1.08 / 1.38 kW |
| Консумирана мощност на отопление (Мин./Ном./Макс) | 0.17 / 1.37 / 2.05 kW |
| Мощност (BTU) | 16 000 |
| EER (хладилен коефициент на охлаждане) | 4.17 |
| SEER (сезонен коефициент на охлаждане) | 8.5 |
| COP (коефициент на трансф. отопление) | 4.01 |
| SCOP (сезонен коефициент на трансф. отопление) | 4.6 |
| Годишен разход на електроенергия (Охлаждане / Отопление) | 185 / 1369 kWh |
| Енергиен клас на охлаждане / отопление (умерена зона) | A+++ / A++ |
| Работна температура на охлаждане | -15 ~ 46 °C |
| Работна температура на отопление | -15 ~ 24 °C |
| Подходящ за помещения до | 42 кв. м |
| Гаранция | 60 месеца |
| Хладилен агент | R-32 |
| Захранване (Фаза/Честота/Напрежение) | 1~/50/220-240 |
Вътрешно тяло
| Размери | 293 x 851 x 270 В x Ш x Д (мм) |
| Тегло | 14 кг |
| Ниво на шум на охлаждане (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | 45 / – / – / 22 dB (A) |
| Ниво на шум на отопление (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | 46 / – / – / 22 dB (A) |
Външно тяло
| Компресор | Twin-Rotary |
| Размери | 630 x 800 x 300 В x Ш x Д (мм) |
| Тегло | 43 кг |
| Тръбни връзки – течна / газообразна фаза | 6.35 / 12.7 mm (1/4″ / 1/2″) |
| Ниво на шум на охлаждане (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | 49 / – / – / – dB (A) |
| Ниво на шум на отопление (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | 50 / – / – / – dB (A) |
Транспортна опаковка – TOSHIBA RAS-16PKVPG-E – ВЪТР.
| Височина | 31 см |
| Ширина | 80 см |
| Дължина | 30 см |
| Тегло | 16 кг |
| Бройки | 1 бр |
Транспортна опаковка – TOSHIBA RAS-16PAVPG-E – ВЪНШ.
| Височина | 66 см |
| Ширина | 82 см |
| Дължина | 33 см |
| Тегло | 46 кг |
| Бройки | 1 бр |


