Основни характеристики
| Отдавана мощност на охлаждане (Мин./Ном./Макс) | 1.1 / 5.0 / 5.35 kW |
| Отдавана мощност на отопление (Мин./Ном./Макс) | 1.1 / 5.4 / 6.0 kW |
| Консумирана мощност на охлаждане (Мин./Ном./Макс) | 0.3 / 1.78 / 1.9 kW |
| Консумирана мощност на отопление (Мин./Ном./Макс) | 0.27 / 1.67 / 1.88 kW |
| Мощност (BTU) | 18 000 |
| EER (хладилен коефициент на охлаждане) | 2.81 |
| SEER (сезонен коефициент на охлаждане) | 6.1 |
| COP (коефициент на трансф. отопление) | 3.23 |
| SCOP (сезонен коефициент на трансф. отопление) | 4 |
| Годишен разход на електроенергия (Охлаждане / Отопление) | 287 / 1294 kWh |
| Енергиен клас на охлаждане / отопление (умерена зона) | A++ / A+ |
| Работна температура на охлаждане | -15 ~ 46 °C |
| Работна температура на отопление | -15 ~ 24 °C |
| Подходящ за помещения до | 35 кв. м |
| Гаранция | 60 месеца |
| Хладилен агент | R-32 |
| Захранване (Фаза/Честота/Напрежение) | 1~/50/220-240 |
Вътрешно тяло
| Размери | 293 x 798 x 230 В x Ш x Д (мм) |
| Тегло | 9 кг |
| Ниво на шум на охлаждане (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | 47 / – / 26 / – dB (A) |
| Ниво на шум на отопление (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | 48 / – / 26 / – dB (A) |
Външно тяло
| Компресор | DC Rotary |
| Размери | 550 x 780 x 290 В x Ш x Д (мм) |
| Тегло | 29 кг |
| Тръбни връзки – течна / газообразна фаза | 6.35 / 12.7 mm (1/4″ / 1/2″) |
| Ниво на шум на охлаждане (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | 52 / – / – / – dB (A) |
| Ниво на шум на отопление (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | 53 / – / – / – dB (A) |
Транспортна опаковка – TOSHIBA RAS-B18B2KV2G-E ESSENTO ВЪТР.
| Височина | 32 см |
| Ширина | 85 см |
| Дължина | 26 см |
| Тегло | 11 кг |
| Бройки | 1 бр |
Транспортна опаковка – TOSHIBA RAS-18B2AVG-E2 ESSENTO ВЪНШ
| Височина | 58 см |
| Ширина | 82 см |
| Дължина | 32 см |
| Тегло | 33 кг |
| Бройки | 1 бр |


